Sobášiť ľudí? Úžasný pocit.

Zdieľajte s priateľmi

Dnes, v sobotu 06.05.2023 popoludní, som ako poslanec nášho mesta, mal možnosť zosobášiť 3 páry odvážnych ľudí.

V čase písania tohto článku je už sobota večer a mne stále hlavou víria neskutočné pocity hrdosti, spolupatričnosti, krásnych a hlbokých emócií – toľko energie som už naozaj dávno necítil.

Možno je to tou mojou romantickou dušou, ale odkedy som poslanec, považoval som možnosť zosobášiť dvoch ľudí do jedného zväzku za niečo veľmi mimoriadne, zmysluplné, veľmi osobné a vážne. Bolo mi preto veľkou cťou ujať sa dnes tejto krásnej povinnosti.

Pripravil som si svoj vlastný príhovor, možno máličko odlišný od zaužívaných štandardov ale prispôsobený konkrétnym snúbencom. Možno je to tým, že mám 50 a po našom viac ako 20 ročnom partnerskom vzťahu už trochu „tuším“, čo by mali ľudia robiť, aby spolu prežili pekné chvíle, aby dokázali prežiť aj ťažšie dni ale aby sa nakoniec dokázali pohnúť tým správnym a spoločným smerom.

A šťastie to veru nie je… 🙂

Manželstvo, či partnerský vzťah je naozaj veľká výzva. Chce to odvahu, trpezlivosť, veľa lásky a hlbokú obojstrannú úctu.

Ďakujem veľmi pekne, že som mal tú česť byť súčasťou takéhoto dôležitého rozhodnutia vo vašom živote milí, teraz už novomanželia. 😉


Zdieľajte s priateľmi

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *